Markalarımız

Chado Çay

2007 yılında kurulan Chado, dünyanın farklı yerlerinde yetişen kaliteli, özel ve yerel çayları Türkiye’de farklı lezzet arayan çayseverler ile buluşturmaktadır.

Chado Japonca bir kelime olup “the way of tea” anlamına gelmektedir ve çayın hazırlanışından başlayarak sunuş ve içilmesini içeren tüm seremoniye verilen isimdir. Bu seremonide öne çıkan dört öğe vardır; Saygı, Sükunet, Saflık ve Uyum. Aslında bu 4 öğe, çayın anayurdu olan uzakdoğu’nun felsefesini de özetlemektedir.

Chado markası ile satın aldığınız çaylarda bazı konulara büyük özen göstermekteyiz. Örneğin Chado markası ile satın aldığınız hiçbir üründe katkı maddesi bulunmamaktadır. Ayrıca Chado markalı çaylar birçok poşet çayın tersine çay bitkisinin en üstteki taze ve kaliteli yaprakların toplanması ile elde edilir. Özellikle yeşil ve beyaz çayları demlerken çayın sıcak suda açılarak tam yaprak şeklini aldıklarını görebilirsiniz. Bu görüntü, bitkinin alttaki ve kırık yapraklar yerine üstteki taze yaprakların toplandığını gösteren en önemli işarettir.